Hædersbevisninger i 2019 – Københavns Universitet

Hædersbevisninger i 2019

Modtagere af sølvmedaljen for "Lang og tro tjeneste"

Medaljemodtager Ansat hos Indstiller
Revisorassistent Bente Gade LandboNord LandboNord
Traktorfører Hans Mortensen Landmand Henrik Hansen

Landmand Henrik Hansen

Revisorassistent Margit M. Holm LandboNord LandboNord
Revisorassistent Eva Ulfkjær Jensen Vestjysk Landboforening

Vestjysk Landboforening

Peter Neistskov Jensen Malthe C. Holst

AgriNord

Økonomiassistent Torben Vestergaard Carsten Møller Andersen

LMO I/S

Maskinfører Niels Kjær Erling Kjær

Erling Kjær

Maskinfører Steen Petersen Maskinfører Hans Tobiasen

DM&E

Regnskabsassistent Pia Pedersen SAGRO

Holstebro Struer Landboforening

Revisorassistent Mette Matzen Landbrugsrådgivning Syd

Landsbrugsrådgivning Syd/ Sønderjysk  Familielandbrug

Regnskabsassistent Vivi Marcher Petersen VKST I/S

VKST I/S

Maskinfører Preben Hedegaard Christiansen Bounum Maskinstation A/S

Bounum Maskinstation A/S

Regnskabsassistent Inga Larsen VKST I/S

VKST I/S

Økonomikonsulent Hanne Olsen VKST I/S

VKST I/S

Regnskabsassistent Margit S. Nielsen Sønderjysk Landboforening

Sønderjysk Landboforening

Maskinfører Knud Erik Hansen Brdr. Thorsen I/S

Danske Maskinstationer og Entreprenører

Revisorassistent Pia Madsen Bornholms Landbrug og Fødevarer

Bornholms Landbrug og Fødevarer

Godsarbejder Bent Kristiansen Løvenholm Gods

Løvenholm Gods

Revisorassistent Dorthe Sørensen VKST I/S

VKST I/S

Advokatsekretær Bente Olsen VKST I/S

VKST I/S

Økonomiassistent Ellen Thomassen LMO

LMO

Økonomiassistent Inge Pedersen LMO

LMO

Traktorfører Henrik Esmann Schack Landmand Aage Lauritsen

Jyske Landbrug

Kontrolassistent Kaj Ostenfeld RYK (afdeling RYK Midt-Nord)

RYK Fonden til Varetagelse af Registrering og Ydelseskontrol

Skovarbejder Erland Bang Kristensen Skovregion Østjylland, HedeDanmark A/S

Det danske Hedeselskab

Revisorassistent Inge Marie Hjortgaard Nielsen VKST I/S

VKST I/S

Regnskabsassistent Margrethe Bruun Knudsen Direktør Niels Peter Madsen

Kolding Herreds Landbrugsforening

Regnskabsassistent Anette Korsholm Poulsen Direktør Niels Peter Madsen

Kolding Herreds Landbrugsforening

Regnskabsassistent Mette Johanne Jensen Direktør Niels Peter Madsen

Kolding Herreds Landbrugsforening

Regnskabsassistent Kirsten Nielsen Agri Nord

Agri Nord

Regnskabsassistent Anette Sørensen Agri Nord

Agri Nord

Regnskabsassistent Hanne Dalstrup Møller Agri Nord

Agri Nord

Salgsleder Ole Andersen Slagteriernes og Landbrugsorganisationernes Smågrisesalg for Østlige Øer APS

VKST og Gefion

Modtagere af sølvmedaljen "Den Fortiente til Ære"

Medaljemodtager  Ansat hos Indstiller 
Maskinfører Jørgen Schormand Johansen Wefri A/S Patriotisk Selskab
Veterinærtekniker Jørgen Møller SEGES SEGES
Økonomimedarbejder Gitte Stisen Det danske Hedeselskab Det danske Hedeselskab
Traktorfører Jørgen Mejser Nielsen Søren Wistoft Larsen Patriotisk Selskab
Revisor Marie Brammer Varming SAGRO Sydvestlysk Landboforening

Modtagere af sølvmedaljen "Beviis for en god borgers udviiste patriotiske fliid"

Medaljemodtager Ansat hos Indstiller
Gårdejere Mette og Ove Kristensen Mette og Ove Kristensen Vestjysk Landboforening
Tilgængelighedserklæring